וילונות – על איכות הוילונות, הסוגים והמחירים

אם נחפש את הגדרתה המילונית של המילה וילון, נגלה שוילון מוגדר כשם כמחיצה הניתנת לפתיחה וסגירה. מעבר להגדרה הבסיסית והמילונית, מדובר בעולם שלם של עיצוב. אנשים רבים משתמשים כיום בפתרונות הצללה דרך וילונות, בידוד מרעשים ואסתטיקה. החלטנו להכנס עבורכם עמוק אל תוך עולם הוילונות. איזה סוגים קיימים כיום, מה טווח המחירים ומה הוא הוילון המתאים עבורינו. כל זאת ועוד במאמר הקרוב.

מה הם בעצם וילונות

בשונה מפעם וילונות היום הם לא עוד פריט נוסף בתוך הבית, מדובר בתעשייה גדולה ותת תעשיה בשוק האופנה ועיצוב פנים. החשיבות הניתנת לוילונות היום זהה לחשיבות האדריכל בבחירת גווני הבית, אופיו, הרהיטים המאפיינים את החלל,וצורת הבניה. מטרתם הראשונית של הוילונות הייתה אפשרות לצמצם את כמות האור הנכנסת אל החלל במשך היום. בהתחלה ניתן היה לראות לשימושים אלו את התריסים. במשך הזמן וב – 2 העשורים האחרונים, עולם הוילונות התקדם וכיום יש ביקוש לוילונות בעיצובים וסגנונות שונים ומגוונים, דבר אשר גרם לשוק להפתח ואיתו גם ההיצע. וילונות כיום מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר. אין זה נמנע אם אתה נמצא במשרד, בית ספר, בית הכנסת או בביתך הפרטי אתה יכול ליהנות מעיצוב חסר תקדים ושונה לחללים שונים. עם זאת, יש הרואים היום את הוילונות כפן עיצובי בלבד לבית. בכך נשכחת המטרה הראשונית של אותם וילונות – הצללה. היום השוק מלא בוילונות על כל סוגיהם, מצלילים יותר ופחות, שקופים וחצי שקופים, חשמליים וידניים. כך שאנו סמוכים ובטוחים שתוכלו למצוא את הוילון המתאים עבורכם.

מעבר לחשיבות האסתטית, וילונות מלאים גם ביתרונות רבים לבעלי עסקים – בעלי מלונות, צימרים, רו"ח ועורכי דין שעושים את פגישותיהם במשרד הפרטי. וילונות במודע או לא במודע משדרים יוקרה, רצינות ואלגנטיות. דבר המשפיע על אורח שלכם בדירת הנופש או לקוח פוטנציאלי במשדר עורכי הדין שלכם. עם זאת, כאשר אנו מעניקים חשיבות רבה לוילונות גם טווח המחירים עולה בהתאם. המחיר נקבע בהתאם למוצא הבד, סוג הבד, איכותו הכוללנית של הבד, האם הוא וילון חשמלי או ידני ובעוד עשרות פרמטרים שמשתנים בהתאם לצרכים שלכם.

בחירת וילון הוא לא דבר של מה בכך, בחירת וילונות חכמה יכולה לשפר פלאים את חלל החדר, לתת מענה נרחב לקרני השמש. עם זאת, בחירה פחות טובה של וילון יכולה לעבוד בשיטת "כל המוסיף גורע", להרוס את העיצוב הייחודי שהיה עד כה לחדר ולרוב גם לא לענות על פתרונות האפלה והצללה. לכן אנו ממליצים להיעזר באיש מקצוע אשר יוכל להכווין אותנו בהתאם אל מבוקשינו.

איך אנו בוחרים וילונות?

לבחור וילונות לבית זה לא דבר קל בלשון המעטה, בחירת וילונות לבית אמורה להיות מלאכת מחשבת של ממש. כשמדובר בעיצוב הבית בעזרת וילונות כל תוספת הכי קטנה יכולה להיות משמעותית עבור החלל. מטרתם של הוילונות הם ליצור לבית את הסגנון הייחודי תוך כדי בניית אווירה של רוגע וביתיות. כיום מעצבי פנים נותנים חשיבות רבה מאוד לוילונות ביחס לבית. כאשר אנו בונים את הבית, ריצוף, ריהוט פנימי, גוון הקירות, סוגי מרצפות, אל לנו לשכוח לסיים את המלאכה עם התאמה נכונה של וילון אשר תתן לחדר את המראה אותו אנו רוצים בהתאמה. זה יכול להיות להיות מראה אלגנטי, מראה יוקרתי, מראה כפרי, לא מתאמץ, הכל תלוי באופי הלקוח.

עם כל זאת, אל לנו לשכוח שגם לוילונות יש היבט פרקטי בנוסף להיותם תוספת עשירה לחדר. וילון נכון מעניק לנו את הפרטיות לה אנו מצפים, דואג לסנן עבורנו את קרני השמש, או תורם להחשכת החדר. מקרים אלו נקראים באגה המקצועית, הצללה והאפלה. ניתן לשפר את אקוסטיקת החדר על ידי וילונות מבודדי רעשים. המגוון הגדול מקשה עלינו, יש כל כך הרבה סוגי וילונות, טקסטורות, מרקמים, בדים, סוגים. איך אנחנו בוחרים וילונות לבית?

אנו נתחיל מלב ליבו של הפעילות שלך – הבית. איך אנו בוחרים וילונות לבית?

כשאנו מדברים על וילונות, בעיקר על וילונות לבית אחד הדברים החשובים ביותר הוא מקצועיות הוילון, דיוק והתאמה מירבית. על מנת להשיג את התוצאה בצורה הטובה ביותר אנו אמורים לדאוג לשילוב נכון עם מאפייני הבית, רהיטיו לפן העיצובי אליו אנו שוקלים להגיע. אם ביתנו בנוי בצורה כפרית, וילון מודרני העובד על בסיס חשמלי באמצעות שלט או מתג להכוונה הוא פחות הטייפ קאסט שלנו. אנחנו יכולים להגיע באמצעות בחירה נכונה בוילונות לכל מה שחלמנו עליו. בחירה נכונה של בדים, בדים שקופים או אטומים, שילוב בין בדים וסגנונות. כמובן בהנחה ואנחנו לא מדברים על שינוי כולל לכל וילונות הבית, יש לשים לב לוילונות העכשווים בדירה ולהתאים אליהם את הוילונות החדשים. אתם לא רוצים ליצור מראה מוזר בבית…

בנוסף; אנו צריכים להתאים כל וילון אל סוג החלל אליו הוא נכנס. לצורך העניין אם נדבר על וילונות לסלון, נצטרך לשים דגש על הפן העיצובי מאחר וזה לב ליבו הפועם של הבית. נצטרך לשאול את עצמנו אם גם פתרונות האפלה רצוים, במקום בו אנו רוצים להאיר את הבית. בעולם הוילונות אין דבר כזה שחור ולבן, גם אם תרצו מדי פעם להצליל את החדר תוכלו להשתמש בוילונות ייעודים עם גלילה ידנית או חשמלית להצללת החדר בהתאם. כאשר אנו מדברים על וילונות למטבח אנחנו צריכים לתת דגש על וילונות עם אפשרויות ניקוי, מאחר והמטבח הוא מקום שנוטה להתלכלך. יחד עם זאת היינו ממליצים להיעזר בבעל המקצוע אשר ידע בצורה הטובה ביותר מה מתאים עבורכם.

הדור הבא – וילונות חשמליים

בשנים האחרונות עם עליית היצע הוילונות, יצרני וילונות רבים שאלו את עצמם איך הם מנגישים והופכים את הוילונות לדבר יוקרתי, יעיל ופשוט בהתאם לעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כיום. היום ניתן למצוא מספר גדול של וילונות חשמליים, כל וילון חשמלי יש לו ייחודיות אחרת. יש כאלו הפועלים באופן ייעודי דרך מתג באמצע הקיר ואפשר לכוונן אותם לפי הצורך. אחרים פועלים באמצעות שלט. ויש כאלו המתחברים למערכת בית חכם, יש באפשרותכם להפעיל טיימר מתי שתרצו להוריד ולהעלות את הוילון, שליטה מרחוק. כיום וילון חשמלי הפך כמעט ל"מאסט" בכל בית עסק, והיום ניתן לראות את המעבר הזה גם לבתים פרטיים.

למה לנו לעבור לוילונות חשמליים?

אנו מצטערים, אבל השאלה הייתה אמורה להיות קצת שונה. למה לא לעבור לוילונות חשמליים.
כמו שכבר אמרנו, בעשור האחרון הפכו וילונות החשמליים לטרנד של ממש, המשלב יופי, גימור מושלם, עיצוב ונוחות לחלל הבית, ונחשבים כיום כאמצעי הצללה הפופולרי ביותר. הסיבה הראשונה למעבר לוילון חשמלי הוא דווקא בנוחות וקלות ההפעלה. זה לא שצריך להיות שרלוק הולמס כדי לעבוד עם וילון גלילה ידני, אך אי אפשר לוותר על הנוחות שמעניק לנו מנגנון חשמלי. באמצעות לחיצת כפתור נוכל לעשות הכל, מבחירת גובה התריס, כיוונון במקרה הצורך לצדדים, מעלה ומטה. ביד אחת לשתות את כוס הקפה, יד שנייה על המתג.
מכל מקום אפשרי – באמצעות מערכות חשמליות ודיגיטליות, ניתן בכל זמן של היום, בכל מקום. לכוונן בהתאם את הוילונות. אף אחד לא רוצה להפריע לעצמו לישון ולהתחיל במסכת כיוונונים. היום באמצעות פלאפון או שלט ייעודי הכל אפשרי!

אין תחליף לאיש מקצוע שחי את עולם הוילונות

בנוסף להכל, כמו בכל מקצוע. אנחנו רק יכולים לחשוב שאנחנו יודעים הכל. אמנם מאמר זה מכין אתכם בצורה הטובה ביותר לקניה הקרובה, אך אין זה תחליף לבעל מקצוע. המומחים של קלאסיקיר, עם מוניטין של שנים רבות מעניקים פתרונות הצללה והאפלה ברמה בין לאומית. באמצעות בעל מקצוע תוכלו גם לחסוך כסף רב, להתאים עבורכם את סוג הוילון הטוב ביותר ולהנות משירות אמין. למה אתם מחכים – חייגו עוד היום לפגישת יעוץ!

הקטלוג בתהליך הורדה...

שניות
ההורדה הסתיימה בהצלחה בדקו בתיקיית ההורדות

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך