תאורה לבית – 7 טיפים לבחירה נכונה

בעת עיצוב הבית, יש לשים לב לפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל, לטובה ולרעה. אחד הפרטים האלה הוא כמובן תאורה. לתאורה יש תפקיד חשוב בכל בית, הן מבחינת השימוש הפונקציונאלי של המנורות והן מבחינת עיצוב ואווירה.
על מנת לבחור תאורה מתאימה לבית שלכם, צריך בראש ובראשונה להכיר את האפשרויות. לפניכם מאמר שדן ומפרט את מגוון אפשרויות התאורה לביתכם ומציע 7 טיפים לבחירה נכונה של תאורה לבית.

אפשרויות תאורה לבית

בוודאי לא ידעתם כי קיימות אפשרויות תאורה רבות ומגוונות לכל חדר ולכל בית מלבד המנורה הסטנדרטית במרכז התקרה. לפניכם כמה אופציות תאורה שימושיות שתוכלו לשלב בביתכם החדש:

תאורה כללית – תאורה כללית היא כשמה כן היא, תאורה שצריכה להיות בכל חדר בבית. זאת היא תאורה שמטרתה היא להאיר באופן כללי את החדר. התאורה הכללית מורכבת ממנורות תקרה במרכז החדר אש מאירות כלפי מטה ומספקות אור מינימלי לכל זווית בחדר. לעתים נדרשות כמה מנורות על מנת להאיר חלל גדול במיוחד או חדר שדורש עוד אור.

תאורת אווירה – בשונה מתאורה כללית, תאורת אווירה נועדה להיות כלי עיצוב אשר מקנה אווירה ייחודית לבית ולחדר. לדוגמא, ניתן לרכוש מנורה המפיצה אור בגוון אדמדם ולהציבה בחדר השינה או בסלון על מנת ליצור אווירה רומנטית ורגועה.

תאורת עבודה – תאורת עבודה נועדה להאיר משטחי עבודה שונים בבית. מדובר באור בהיר וחזק שמאיר את משטחי העבודה העיקריים בבית לדוגמא: שולחן העבודה בחדר עבודה או במשרד, שולחן כתיבה בחדר הילדים וכמובן גם המטבח, במקום בו אתם מבשלים וחותכים את כל המצרכים.

תאורת לילה – מטרתה של תאורת לילה היא לא להאיר ממש אלא לסמן בעזרת מנורות עדינות המוטבעות ברצפה או בקירות את המעברים והפרוזדורים של ביתכם, על מנת לאפשר הליכה בטוחה ונוחה מחדר לחדר בשעות הלילה החשוכות.

7 טיפים לבחירת תאורה מתאימה לבית

  1. מעצב תאורה – הטיפ החשוב מבין כל שבעת הטיפים הוא להיעזר במעצב תאורה מנוסה. מעצבים מומחים יכולים לעזות לכם לעשות את הבחירות הנכונות והפרקטיות ביותר עבור ביתכם.
  2. רשתות תאורה – ניתן להשיג את כל סוגי התאורה שאתם מעוניינים בהם ברשתות וחנויות תאורה כמו חנות תאורה אקסקלוסיב ועוד.
  3. גיוון ושינוי – אל תהססו להכניס שינויים משמעותיים לביתכם ולגוון בעיצוב. לעתים נדרשת חשיבה מקורית ויציאה מחוץ לקופסה על מנת ליצור חלל עם אווירה חדשה ותאורה נכונה.
  4. צורך והעדפה – לפני שמחליטים על גופי התאורה בבית, חשוב להחליט איזה גוף משרת צורך הכרחי ומה הן העדפות בלבד. כך תוכלו לארגן ולקבוע את סדר העדיפויות שלכם.
  5. עיצוב גוף המנורה – גוף המנורה עצמו מהווה כלי עיצוב ולכן כאשר אתם בוחרים את הגודל, הצבע והצורה של המנורה שלכם התחשבו לא רק בפונקציה שלה אלא גם בעיצוב. התאימו את המנורה לסגנון העיצוב הקיים בבית, מודרני, קלאסי, פשוט או מורכב, על פי רצונכם טעמכם.
  6. גודל – בענייני התאורה הגודל בהחלט קובע. הקפידו לרכוש גופי תאורה שמתאימים לגודל החלל של החדר, לא קטנים מדי וכמובן לא גדולים מדי.
  7. אינטואיציה – כמו בכל שאר תחומי העיצוב, גם עיצוב הבית ובחירת התאורה נשענת רבות על אינטואיציה. אל תהססו להקשיב לקול הפנימי שלכם ולבחור את התאורה שפשוט מרגישה לכם נכון.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך