שימוש בטקסטיל לבית

בעיצוב חלל הבית חשוב להתמקד במעטפת הכללית של הבית, הלוא הם החלל, גודלם, קירות, חיפויי קיר ורצפות וכל מה שלמעשה נכנס להגדרה הכללית של “בית”. יחד עם עיצוב מראהו הכללי של החלל, הבית, מומלץ ואף כדאי לשים דגש גם על הפרטים הקטנים, וביניהם – טקסטיל לבית.

כשם שאנו, האנשים, דואגים ללבוש שלנו, למראה מוקפד או אלגנטי, צעיר ומסוגנן או אולי המראה הקלאסי, כך גם “נלביש” את ביתנו בפרטי טקסטיל – שיעניקו לו סגנון ומראה שיהלום אותו ובעיקר – יהיה נעים לנו, דרי הבית.

טקסטיל לבית הינה אופנה בפני עצמה: החל מוילונות וריפודי מערכת הישיבה, וכלה במפות וכריות נוי. כל אביזר בבית צריך לקבל תשומת לב, ואם יש מקום – יקבל פרטי עיצובי שיהלום אותו – אם זו הספה, למשל, נוכל להניח עליה כרית נוי או מספר כריות, שידברו בשפה עיצובית משותפת.

אפילו פינת אוכל, שנראית כביכול שולית בחלל הבית, צריכה לקבל את תשומת הלב הנכונה: להניח עליה איזו מפה קטנה או ראנר ועליו איזו ואזה או קערת פירות. כמובן שפריטי הטקסטיל צריכים להיות תואמים זה אל זה – ריפודי פינת האוכל לריפודי מערכת הישיבה, הכריות והמפות גם כן תואמים אליהם וכן הלאה. תאימות זו אינה חייבת להיות כ”סט”, אלא הכוונה היא לשפה צבעונית וסגנונית דומה – לא נשלב מגוון טקסטורות בחלל אחד – למשל פרחוני מול פסים ייצור כאוס עיצובי.

פריט טקסטיל חיוני לשדרוג החדר הינם הוילונות, בייחוד אם מדובר בחלונות גדולי מימדים, כדוגמת זה אשר בדרך כלל בסלון הבית – יציאה למרפסת או חלון רחב. לעיתים יש המזניחים את חלונות הבית ומותירים אותם “עירומים” מוילונות. אולם לעיתים מספיק דווקא לשים וילון על החלון על מנת לשנות מראה החלל כולו. מה גם שוילון אינו רק פריט עיצובי יפהפה אלא גם שימושי – ניתן להסיטו ובכך לסנן את אור השמש החזק החודר מן החוץ אל פנים הבית.

פרטי הטקסטיל לבית בשוק היום מגוונים ורבים. תוכלו לבחור ממגון פרטי טקסטיל בחנויות השונות, או אפילו ליצור או לתפור לבד או אצל תופר או תופרת פרטיים. תוכלו לרכוש בדים, וכך לבחור את מה שאהוב עליכם, ולהתאים פרטי טקסטיל למידות הרצויות ולסגנון בו תבחרו.

לסיכום ניתן לומר, שאם אתם כאנשים לא תוותרו הרי על לבוש היום יום שלכם, או לבוש אלגנטי לאירוע, גם הבית שלכם לא צריך להיות “עירום” מטקסטיל – “הלבישו” אותו בפרטי טקסטיל שונים, ותראו איך אפילו הפרטים הקטנים ישדרגו את מראהו של החדר.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך