על חשיבות בחירת הבדים בווילונות

כאשר אנחנו מעצבים את הבית שלנו מחדש אנחנו רוצים לעצב אותו באופן המרשים מאוד, כך שכל פרט בעיצוב של הבית שלנו חשוב מאוד. אחד הפרטים שהכי תורמים לעיצוב הבית כך שיראה מעוצם ומרשים הינם הווילונות אותם אנו בוחרים לקשט את החלונות השונים בבית. כאשר אנו באים לבחור את הוילונות יש חשיבות רבה לבחירת הבדים לווילונות.

באופן כללי, מההכרות של כולנו עם עולם הטקסטיל, אנו יודעים כי ישנו כיום הבדל גדול בסוג הבד ואיכויותיו, בין אם זה מביגוד והלבשה, ובין אם זה בדים מעולם הלבשת הבית (כגון מצעים או כיסויי מיטה). כמו כן, ידוע לכולנו כי בדים איכותיים יחזיקו מעמד ליותר שנים. ווילונות הינם מוצר העשוי מבד אשר אמור להחזיק שנים רבות לפיכך ההשקעה בווילון תשתלם לנו ביותר, מכיוון שזהו אינו בגד אשר נרצה להחליפו כעבור עונה ואף לא כעבור שנה בהתאם לקולקציה המתחדשת.

כאשר אנחנו תופרים וילון חדש חשוב לבחור בבד איכותי ממנו הווילון יהיה עשוי מכיוון שהבד עתיד לבוא במגע עם שמש ישירה, לחות או שינויי אקלים אשר יכולים לגרום לשחיקה של הבד ולדהייה שלו. בד אשר בא במגע עם השמש והוא לא איכותי מספיק ידהה או יצהיב ואף עלול להתפורר עם הזמן. בנוסף לכך בד לא איכותי הוא בד שקשה יותר לנקות ולכבס אותו. הוא עלול להתכווץ בכביסה הראשונה ולצאת מהכביסה לא כמו שנכנס.

על בחירת בדים לווילונות חשמליים

בחירת בדים לווילונות צריכה להיות בחירה מדויקת, כאשר באים לבחור בדים לווילונות צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים: כיוון החלון, האם ישנה שמש ישירה, גודל המפתח, צורת מנגנון הפעלה וכו’. חשוב מאוד בבחירה לשאוף לבדים איכותיים ככל האפשר, מאחר והבד הוא זה שמעניק לווילון את הנפילה של הכפלים והמראה שלו כאשר הוא סגור ופתוח. לאחרונה יש מגמה לעשות שימוש בבדים זולים שנראים בעיני המתבונן כזהים לחלוטין לבדים שהאיכות שלהם גבוה, אולם ברגע שהווילון נתפר מבד שאינו איכותי, יהיה הדבר דומה לחולצה או ג׳ינס שלא נראים טוב על גוף ובסופו של דבר, רואים את זה. וזה פשוט נראה פחות טוב.

גם כאשר אנחנו תופרים ווילונות חשמליים אנחנו צריכים להקפיד לבחור להם בדים שהאיכות שלהם מעולה. ככל שהבד איכותי יותר כך הווילון מחזיק מעמד שנים רבות יותר והוא יכול לשמש אותנו למשך שנים רבות יותר באופן נוח ומשתלם.

וילונות חשמליים – למה חשוב לשים לב שבוחרים להם בדים?

כאשר אנחנו בוחרים בדים לווילונות חשמליים בבית שלנו חשוב עוד יותר לשים לב לאיכות הבדים. בארץ בדים דקים מתאימים יותר לתפירה של ווילונות בגלל מזג האוויר החם וסגנון העיצוב המינימליסטי שמקובל בבתים רבים. סגנון העיצוב בארץ ומזג האוויר הופכים גם בדים מאוד “פשוטים” כמו בדי “וואל’ (בד דק תלוי בצרפתית) לבדים שהמראה שלהם הוא אלגנטי ויוקרתי. כאשר אנחנו בוחרים את הבדים לווילונות חשוב שהרכב שלהם (כותנה, פוליאסטר וכו’) יהיה הרכב איכותי כך שיתאים לחלל בו יהיו הוילונות, אחרת המראה הכללי שלהם לאחר תקופה יראה לא טוב.

בד לא איכותי יצבור אבק יותר מהר, יצהיב בשמש, או יראה לא טוב אחרי כביסה ראשונה (בדיוק כמו בבגדים).

כדי לעשות וילון שהקפלים בו יהיו מסודרים מבד דק מאוד צריך לייצר בד בטכנולוגית ייצור גבוהה (שהייצור שלו נעשה בשתי וערב, ע”י מכונות אריגה מתקדמות) כדי ש”ייפול” כמו שצריך, הבדים האיכותיים לרוב מעט יקרים יותר מבדים זולים, אך בדים איכותיים לא מתארכים עם הזמן ומונעים מצב שהוילון “מגרד” את הרצפה. כך שלדעתנו, מי שמנסה לחסוך באיכות הבד ישלם על כך אחר כך ביוקר J.

על היתרונות של וילונות הצללה ועל תהליך הבחירה של בדים אליהם

רוב האנשים בוחרים לתלות וילונות בבית שלהם מטעמים של עיצוב או מטעמי הצללה. אך אנשים רבים אינם יודעים שוילונות הצללה יכולים לאפשר לנו ליהנות מפתרון אסתטי ונוח מאוד לבית. כאשר בוחרים בדים לווילונות חשוב לבחור בדים איכותיים על מנת שכל קפל של הוילון יראה במיטבו מהכותרת ועד התחתית.

חשוב לדעת שבדים איכותיים שעולים מעט יותר בדרך כלל שווים את הפרמיה. עדיף להשקיע בבדים שיחזיק שנים ארוכות מאשר להחליף את כל הווילון כי הוא מתחיל להראות פחות טוב אחרי מספר חודשיים או אחרי שהוא תופס מעט אבק, פרמטר חשוב הוא איך הוילון יראה אחרי הניקוי. אצלנו בקלאסיקיר אנו בוחרים את בדים איכותיים בלבד, אשר עברו בדיקה קפדנית, בנוסף אנו מעבירים את הבדים טיפול מיוחד לפני הגיהוץ ע”י חומר מיוחד הדוחה אבק, רטיבות ולכלוך. יתרון נוסף של אותו טיפול הופך אותם להיות פחות דליקים על ידי שילוב של חומר מעכב בעירה.

לסיכום – מה החשיבות של איכות הבדים לחוזק ולעמידות של הווילון?

כאשר אנחנו משקיעים באיכות הבדים אנחנו למעשה משקיעים בעמידות ובאורך החיים של הווילונות שלנו. בדים איכותיים מחזיקים מעמד לאורך זמן והם עמידים לכביסות. בדים איכותיים מלבישים את הבית במעטפת עשירה כמו שבגדים איכותיים עוטפים את גופנו ורהיטים איכותיים משדרגים את ביתנו. בדים איכותיים מסננים טוב יותר את קרני השמש.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך