עיצוב קירות המטבח מבחירת וילונות ועד קרמיקה למטבח

המטבח הוא אחד החדרים השימושיים ביותר בבית, בכל יום אנו מבלים במטבח כמה שעות בבישול, אכילה, ניקיון ועוד. מטבח שימושי ונוח יבוא לידי ביטוי באווירה משפחתית נעימה, יהיה זה הרבה יותר נעים לבלות במטבח יחד עם כל המשפחה וגם לבשל, כאשר המטבח נוח תמצאו את עצמכם מוותרים על משלוחי מזון יקרים או ביקורים במסעדות, הארוחות המשפחתיות בבית הופכות לבילוי משפחתי מהנה. עיצוב קירות המטבח חשוב מאוד למראה הכולל של המטבח, בחירה נכונה של אריחי חיפוי ושאר אלמנטים היא כזו אשר תואמת את סגנון העיצוב הכללי ומשלבת אלמנטים קלים לניקוי.

לכל אורך הדרך חשוב לזכור כי המטבח משמש סוג של חדר עבודה, אריחי קרמיקה למטבח יש לנקות באופן שוטף, וילונות למטבח יש לכבס ושאר פריטי נוי יש לנקות באופן קבוע. את מטבח מעצבים עם פריטים המסוגלים לגלות את העמידות הדרושה.

איך לבחור קרמיקה למטבח?

אריחי קרמיקה משמשים מזה שנים רבות לחיפוי קירות מטבח, אמבטיה ושירותים. הקרמיקה נוחה לניקוי ועמידה בתנאים של לחות וחום. כאשר בוחרים קרמיקה למטבח יש לזכור כי לא כל סוגי האריחים מתאימים לשילוב במטבח, יש להתייעץ עם איש המקצוע במקום ולבחור נכונה באריחים המיועדים לעיצוב מטבחים. אל דאגה, המבחר גדול מאוד. כמו כן, ישנו הבדל בין אריחי קרמיקה המיועדים לריצוף ואריחים המיועדים לחיפוי קירות, אריחי הריצוף חזקים יותר.

א.      אריחי קרמיקה גדולים קל יותר לנקות, החריצים בין האריחים הם אשר צוברים את רוב הלכלוך, אריחים גדולים משמעם הרבה פחות חריצים לניקוי.

ב.      שיקולי ניקיון מלווים את עיצוב המטבח, לרוב, כדאי להימנע מקנייה של אריחים לבנים או עדינים.

ג.       שימו לב למראה הכולל של המטבח תוך התאמת צבעים בין אריחי הקרמיקה ומשטח השיש, גווני הארונות, סוג הריצוף, צבעי הקירות וקו העיצוב הכללי של המטבח.

איך לבחור וילונות למטבח

עם סיום בחירת אריחי הקרמיקה לקיר המטבח מגיע השלב בו יש לבחור וילונות למטבח. שילוב של וילונות במטבח ובכל שאר חדרי הבית חשוב מאוד למניעת כניסה של אבק ולכלוך חיצוני אל הבית. בעבור מטבחים נהוג לבחור וילונות אטומים בעלי בדים קלים לניקוי וכביסה רגילה. וילונות שיפון עדינים ויקרים אינם מתאימים בעבור המטבח. בין הדגמים הפופולריים אפשר למצוא וילונות בדגמים של משבצות, פרחים ופסים. מראה עדין יותר ניתן לקבל עם וילונות תחרה עשויים בד עבה.

וילונות עשויים פלסטיק מתאימים גם כן לשילוב במטבח, אלו הם וילונות מאוד נוחים לניקיון. הבחירה הנכונה של הווילון מתבססת על מיקום החלון במטבח. חלונות הממוקמים בקרבת הכיריים או עמדת הבישול זקוקים לכביסה תכופה. כדאי לזכור להרחיק וילונות דליקים מעמדת הכיריים ותנורים חמים. את עיצוב המטבח הביתי יש לבסס גם על שיקולים של בטיחות, ניתן לבחור וילונות עשירים בבד רק כאשר פתח החלון רחוק מהכיריים ותנור האפייה.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך