עיצוב פנים בעזרת וילונות

עיצוב הבית הנו תחום מעניין ומסקרן. בתחום זה ניתן למצוא משפיעים רבים כגון חומריות, התאמת צבעים,אווירה, גודל החדרים והמפתחים, אלמנטים קישוטים וכדומה.
אחד הפריטים שמשלב ואף עונה כל הקטגוריות הנו וילון. כיום ניתן למצוא מגוון וילונות, כך שגם כייף לשחק עם האופציות השונות וגם מאתגר לעצב על ידם את המראה הרצוי של הבית.
אין להתעלם מכך שווילון מהווה יריעה מאוד גדולה ונראית לעיני כל.
על כן כאשר באים לבחור בווילון, הרי שיש להתייחס גם לרמה הפרקטית, אך במקביל גם יש לתת חשיבות יתרה למראה שלו, כך שיתמוך בעיצוב הכללי של הבית או של החדר הספציפי.

צבעוניות

לרוב בית צבוע בלבן, ואנשים לא נוטים לשים בו חפצים בעלי צבעים בוהקים או קונטרסטיים במיוחד לצבע הקיר. בזמן שכול הקירות לבנים, תמיד מעניין לשחק עם וילון בעל צבע קונטרסטי. באופן שכזה כל החדר מקבל חיים וזאת ע”י עשייה מינוריתואלגנטית. כאשר בוחרים את צבע הווילון, יש להתייחס לצבעים שקיימים בחדר. למשל אם יש ספה בצבע ירוק עם נקודות כתומות, יהיה יותר נכון לבחור בווילון לבן עם נגיעה של אותו כתום כמו בספה, כך שתיווצר שפה אחידה וניתן יהיה להבחין בצבעוניות מתונה.

דגמים

כיום ניתן השיג אינספור דוגמאות. כך שלצד הדגמים החלקים, ניתן גם למצוא מגוון הדפסים. אופציה מעניינת היא לשלב בין וילונות חלקים לבין וילונות עם דוגמה. באופן שכזה ניתן לשלוט על המינון ולשחק עם רעש מול שקט. עוד אופציה היא לשלב בין שתי האופציות באותו וילון, כך שע”י משחק עם שכבות, ניתן יהיה להשיג מראה עשיר ומוקפד, כאשר נהוגשהשכבה הראשונה תהיה יותר עבה ואילו השנייה יותר אוורירית.

חציצה

מלבד ליצור מיסוך והצללה, לווילון גם יש תפקיד חשובבתחום החציצה. ע”י וילון ניתן גם להגדיר חדרים ופינות עבודה. כך שלא תמיד יש צורך בקיר על מנת להצהיר שמנקודה זו מתחיל חדר אחד ומנקודה זו חדר שני.באופן שכזהממש ניתן לתלות את הווילון בלי קשר לחלון, אך ניתן גם כן ליצור תחימה ע”י מיקום רגיל של וילון, (צמוד קיר ליד חלון), ופשוט ע”י שינוי רצף הצבע, נוצרת הבנה שפהמדובר בפינת האוכל ואילו מנקודה זו מדובר בסלון.

אווירה

וילון משחק בין הצצה לגלוי, בין חושך לאור, בין שקיפות לאטימות. כך זה כשמדובר בבד שגם ניתן לשלוט על אופן הפריסה והפתיחה שלו. על כן, גם לאופן הסגירה של הווילון יש משמעות מבחינה עיצובית, כיוון שיש כזה שהוא יותר כפרי, יש כזה שהוא יותר מודרני, ויש כזו שהוא יותר יוקרתי או אלגנטי. לפני שבוחרים וילון ואת אופן התפעול שלו, יש לבדוק איזו אווירה רצוי להשיג ומנקודה זה יש להמשיך.

המאמר נכתב באדיבות סרג’ בן דוד – עיצוב פנים

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך