מעצבים מחדש את הבית? האם להיעזר במעצב או אדריכל?

כשמעצבים מחדש את הבית, יש לדאוג לכל המרכיבים השונים בפרויקט כדי שכל אחד ישתלב בצורה המיטבית ויחד ישלימו את התמונה המלאה בהתאם לקו העיצובי, לסגנון התואם את הטעם האישי ולצרכים והדרישות במגרש הביתי. לבחירת הוילונות שיותאמו בעיצוב אישי לסגנון של כל חדר וחדר יש השפעה ניכרת על העיצוב הכללי של החלל הפנימי. בסטודיו ותיק בתחומו, המתמחה ביבוא בלעדי של בדים ותפירת הוילונות בגימור מושלם, תוכלו ליהנות ממוצר של עיצוב וילונות לפי הזמנה אישית ובהתאמה מלאה. תכנון העיצוב הפנימי של הבית, כבר בשלביו הראשונים, נדרש לכלול התייחסות לפריטים המשלימים בחדר, לרבות הוילונות, במיוחד אם הם מהווים חלק דומיננטי מהעיצוב הכללי. כך שבמידה ואתם מעצבים את הבית באופן מקצועי, כדאי להגיע עם המעצב/ אדריכל לפגישה באולם התצוגה כדי להתרשם ולתכנן כראוי את שילוב הוילונות המבוקשים בבית. ובכל מקרה, כשמדובר בפרויקט מקיף, חשוב להיעזר עם יועץ מקצועי מתחום האדריכלות או עיצוב כדי שיתייחס לכל התמונה השלמה ויסייע בתכנון הנכון ביותר שייקח בחשבון את המגבלות בשטח הקיים, הצרכים בשטח הביתי והטעם האישי.

אדריכל או מעצב?

לצורך פרויקט עיצוב מחדש של הבית כדאי להיעזר כאמור ביועץ מתמחה בתחום, כאשר זה יוכל לחסוך מכם טעויות תכנוניות שמתרחשות כתוצאה מחוסר ידע ומיומנות וכפועל יותר, להימנע מהוצאות שניתן למנוע בהמשך. לגבי ההחלטה אם לשכור את שירותיו של אדריכל או מעצב פנים, הרי שצריך לקחת בחשבון ששני בעלי התפקידים אחראים על מלאכת תכנון ועיצוב הבית, כאשר מעצב פנים ישרת את המטרה על הצד הטוב ביותר במקרה ומדובר בעיצוב החלל הפנים של הבית ולא מתוכננים שינויים מסוימים המחייבים התמחות נפרדת. שינויים אלו כוללים שינויי מבנה החדרים הפנימי, שינוי במיקום מערכות החשמל והאינסטלציה או כמובן קבלת היתרי בניה מיוחדים מהרשויות- כאשר את אלו ניתן לקדם בעזרתו של אדריכל מורשה בלבד מאחר ולו הסמכות לייצג אתכם מול בגורמים הרלוונטיים.

במידה והתכנון הוא להתחיל בתהליך שיפוץ הבית מהתשתית, הרי שיהיה צורך באדריכל מורשה לצורך הגשת היתרי בניה ושיעמוד מאחורי הכנת תכנית אדריכלית מפורטת המתחשבת במגבלות הקיימות בשטח ובתקני בטיחות נדרשים כמו גם בהתאם לצרכי הדיירים בבית. בעוד שמעצב פנים אחראי  על הפן האסתטי של הבית וכחלק מתפקידו יהיה ללוות אתכם בהזמנת כלל המרכיבים השונים בבית, לרבות הכלים הסניטריים, עיצוב המטבח, פתרונות החיפוי, הריהוט והפריטים המשלימים, אדריכל אחראי גם על נושא התכנון של החדרים בבית. משרד שמשלב אדריכלות ועיצוב פנים יוכל לספק לכם את שני השירותים, דבר שיהיה יעיל לכל התסריטים האופציונאליים ויסופק תחת בית אב אחד.

איך תבחרו את המועמד הנכון ביותר?

בבחירת המעצב/ אדריכל, חשוב להתמקד באנשי מקצוע שקיבלתם המלצות עליהם מלקוחות שכבר נעזרו בשירותיהם ויכולים להעיד על אופיים היכולת המקצועית שלהם. במידה והמלצות אילו אינן נגישות, נסו להיוועץ עם ספקים שונים מתחום עיצוב הבית (כדוגמתנו- על סמך ניסיון עבודה משותף עם אנשי מקצוע בתחום), או לחילופין באמצעות אינדקסים מוכרים של אנשי מקצוע. לגבי כלל המועמדים, כדאי להיכנס לאתר הבית שלהם כדי להתרשם מאנשי המקצוע וממידע אודות הניסיון וההשכלה, כאשר אלו מציגים פרטים נרחבים אודות האדריכל ופרויקטים קודמים שעמד מאחוריהם. באופן זה תוכלו לבחון את התאמתם מבחינת הקו העיצובי והסגנון הכללי, כמו גם ניסיון קודם בתחום. מבין המועמדים שהתרשמתם מעבודתם הקודמות וניכר כי הינם מנוסים וותיקים בתחומם, כדאי לתאם פגישת היכרות ותיאום ציפיות על מנת שתוכלו לבצע את ההחלטה הסופית. בפגישה זו תוכלו לאסוף את המידע הנחוץ מבחינתכם לגבי פניות איש המקצוע לפרויקט, יחסי האנוש ואופיו, התייחסותו לחלקו בכוח לעומת חלקכם והשקפתו הראשונית לגבי הפרויקט הספציפי שלכם, בהתאם להצגה ראשונית של הנתונים. חשוב לבחור מועמד שהינכם מרגישים נוח איתו ופתוחים דיו כדי לספק את המידע הנדרש ולחלוק את הקשיים והדרישות במשך השלבים השונים. פתיחות מהסוג הינה חיונית לצורך שיתוף פעולה מוצלח בתקופה לחוצה זו, שכוללת מבחינתכם לא מעט החלטות שתידרשו לקחת בהקשר לשינויים שידרשו. לאחר בחירת המועמד הנכון ביותר, חתמו על הסכם השכרת שירותים/ חוזה אדריכלי מפורט ומעודכן שיכלול התייחסות לתאריכים בהתקדמות הפרויקט, מועדי תשלום, חריגה במועדים וההשלכות, סמכויות לכל אחד מהצדדים וכל פרט שנראה רלוונטי שיתועד שחור על גבי לבן וזאת למען הסר ספקות בשלבים מתקדמים.

שבהצלחה!

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך