לשפוך אור על המטבח בעזרת וילונות יוקרתיים

המטבח שלנו הפך בשנים האחרונות לאחד המרחבים המשמעותיים ביותר בכל בית כמעט, ובהתאם מושקעים בו משאבים רבים, הן באבזורו והן בעיצובו.
למעשה עיצוב מטבחים הוא תחום שזוכה לפריחה של ממש, ואכן הידע הרב שהצטבר בנושא זה מוביל לאסתטיקה גבוהה מאוד ביותר ויותר מטבחים.

התחום של עיצוב מטבחים, באופן טבעי, הוא רחב ביותר וניתן לעצב מטבח באינספור דרכים, בין אם כאלה המחייבות שינויים דרמטיים יחסית במטבח או תוספות רחבות היקף (ובהתאם גם העלות יקרה מאוד), ובין אם כאלה צנועות יותר (ובתקציב סביר יותר) כשגם שינויים צנועים לעיתים עשויים להוביל למראה משודרג משמעותית.

דרך אחת כזו לשפוך אור חדש על המטבח היא בעזרת וילונות יוקרתיים (שעל אף שמם ואיכותם אינם בהכרח יקרים מאוד).

מהם וילונות יוקרתיים?

וילונות יוקרתיים, בין אם הם משמשים לעיצוב מטבחים ובין אם הם משמשים לכל מטרה אחרת, הם כאלה העשויים חומר איכותי ומשרה אווירת יוקרה דוגמת קטיפה או משי, וכמובן כאלה הנהנים מרמת גימור מוקפדת במיוחד.

אופציה אחרת לדוגמה היא וילונות עץ, הנקראים לעיתים גם תריסים ונציאניים – כשבאופן טבעי חשוב שיהיה זה עץ משובח, ולא פחות חשוב, כזה שנכרת בהתאם לתקנים בינלאומיים.

בכל מקרה חשוב לבחון היטב את טיב הווילון ולא להתרשם רק מתג המחיר (במקרים רבים אנו טועים לחשוב שמוצר יקר יותר הוא יוקרתי יותר, ולא כך הוא, ובפרט לא כשמדובר בווילונות).

איך לבחור וילונות למטבח?

מטבח הוא מקום שמתבצעים בו בישולים, צליות, אפיות ושאר הכנות מזון, כך שהווילונות המשמשים לעיצוב מטבחים צריכים להיות עמידים מאוד, ובנוסף קלים לרחצה.

פקטור נוסף עליו יש לתת את הדעת בעת בחירת וילונות למטבח הוא נוחות הגלילה, כשלמשל עבור מפתחים גדולים כדאי לשקול שימוש במנגנון חשמלי.

מבחינת גווני הווילונות, ההמלצה היא לבחור צבעים בהירים יחסית השופכים אור רב על המטבח ומאפשרים חדירת שמש והכנת מאכלים גם ללא תאורה מלאכותית.

עיצוב מטבחים בעזרת וילונות ועוד

בנוסף על הפקטורים הכלליים הנ”ל, לבחירת וילונות במסגרת עיצוב מטבחים ישנם עוד שלבים, ובפרט חשוב להתאים את הווילון הספציפי למטבח הספציפי, הן מבחינת אופיו והן מבחינת הגוונים המדויקים.

כך, לדוגמה, במטבח המתאפיין במראה מינימליסטי (טרנד בולט למדי בשנים האחרונות) מוטב לא להתקין וילון ובו קישוטים רבים מדי, שכן וילון שכזה ייראה מצועצע ולא ישתלב היטב במרחב.

באופן דומה ישנם סוגי וילונות המתאימים במיוחד למטבחים כפריים (כולל דגשים ספציפיים לעיצוב מטבחים כפריים בסגנון פרובנס, בסגנון טוסקנה או בסגנון אנגלי), וילונות שכמו נולדו עבור מטבחים מודרניים (טרנד בולט נוסף) ובאופן כללי ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע בתחום העיצוב או לרכוש את הווילון במקום שמספק לא רק מבחר רחב של מוצרים אלא גם ידע יקר ערך כיצד להתאים את הווילון למטבח.

לפרטים נוספים על עיצוב מטבחים בקרו באתר סמגל מטבחים

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך