למה אנחנו עושים וילונות איכותיים בלבד?

בעולם כיום קיימות חברות רבות המייצרות מוצרים שונים אשר נוטים להתקלקל לאחר מספר שנים ספורות. בצורה זו חברות אלו יכולות להגדיל את הרווחים שלהן על חשבון הלקוחות.

אנחנו מאמינים במוצרים שמחזיקים שנים ארוכות. 

ישנו סרט מומלץ לצפייה הנקרא “קונספירציות נורת הליבון” על שמה של הנורה המפורסמת הדולקת בתחנת מכבי אש של עיירה קטנה במערב ארה”ב מאז שנת 1927 (סרט דוקומנטרי באורך מלא הניתן לצפייה חינם ביו טיוב). הסרט מעלה את נושא הקיימות ההולכת ופוחתת של מוצרים בימנו.  הרעיון לסרט התחיל כאשר מהנדס חובב החליט יום אחד לפרק את המדפסת הביתית שלו לפרטי פרטים, עד שמצא שבב אחד שכל תפקידו היה לגרום למדפסת להפסיק לעבוד לאחר 1,000 הדפסות.

בסרט מובאות עשרות דוגמאות של מוצרים מחיי היום יום שלנו, אשר לכולם ישנו מכנה אחד משותף, כולם היו יכולים להיות איכותיים יותר, אך המודל העסקי של החברות שמייצרות אותם אינו מאפשר זאת. דוגמא מצוינת המוזכרת בסרט הינם מוצר להלבשה תחתונה – “גרביונים” לנשים אשר היום מיוצרים בטכנולוגיה כל כך דקה שיהיו חייבים להיקרע (בזמן שידוע לכל שכיום ניתן לייצר גרביונים שלא יקרעו לעולם ע”י שימוש בסיבי “קוולר” – חומר צפוף וחזק אשר נעשה בטכנולוגיה שקיבלה השראה מכורי עכביש, בסיבים אלו משתמשים כיום לייצור אפודי מגן חסיני הכדורים לכוחות משטרה וצבא בכל רחבי העולם (ומאותם סיבים בדיוק עשויים גם החגורות אשר מניעות את הוילונות במסילות החשמליות שלנו).

הסרט מציג את התפיסה של הכלכלה האמריקאית לפיה הצריכה הפרטית היא מנוע הצמיחה של הכלכלה, המשק והמדינה כולה. בעקבות הבנה זו עוד בראשית המאה ה 20, חברות רבות החלו לייצר מוצרים כך שיתקלקלו לאחר מספר שימושים כל זאת בשביל לאלץ את הצרכן לקנות מוצר חדש ובכך להמשיך להניע את הכלכלה, אשר הינה כאמור מנוע הצמיחה העיקרי של המשק.

“אני מאמין” של קלאסיקיר

בקלאסיקיר מאמינים ביצירת וילונות איכותיים כדי שהם יחזיקו מעמד שנים רבות. העסק נוסד כמתפרה קטנה לבגדי ילדים ביפו בשנות ה-50 של המאה ה-20 ומאז ומעולם התמחה בייצור איכותי של מוצרי בד. הדגש על ייצור איכותי הוא מה שהבדיל את העסק לאורך כל שנות הפעילות ממוצרי בד המיוצרים במדינות שונות ברחבי העולם בעלי איכות ירודה.

החיים בישראל בשנות ה-50 וה-60 בתקופות הצנע הולידו בישראל דור אחר של צרכנים אשר דגלו בקניית מוצרים כחול לבן, כך שבשנות ה-70 וה-80 כאשר האינפלציה בארץ געתה, כדי להלחם בתופעה זו, הוריה של טובה (הבעלים של קלאסיקיר) אשר הינם דור המייסדים של המתפרה החל בייצור בגדים איכותיים, כך שיוכלו לעבור מילד לילד. מוצרי המתפרה תוכננו להיות עמידים בכביסות רבות וכל המתפרה תוכננה כדי להעניק לבגדים אורך חיים ארוך במיוחד. החל בסוג מכונות התפירה, הטכנולוגיה ושיטות העבודה הייחודיות שפיתחו, חוטי התפירה, הגזרות השונות, מגהצי הקיטור, וכו’ הכל תוכנן באותה גישה. גם עם התקדמות הטכנולוגיה מכונות תפירה הוחלפו למכונות תפירה האיכותיות ביותר, כל חומרי הגלם, החוטים, הסרטים, וכל האביזרים הוחלפו, הכול מתוך מטרה לעשות תפירה איכותית ככל שאפשר.

“אג’נדה” זו הייתה לנגד עינהם של מייסדי קלאסיקיר – בני הזוג טובה ומושון בן עזרא כאשר פתחו את העסק לתפירת וילונות. בראשית ימיו של העסק הם יצרו וילונות לחברים, מכרים, בני משפחה ומעגל ראשון ושני של מכרים. היה להם חשוב מן ההתחלה שהווילונות יהיו כל כך איכותיים, כדי שאותם אנשים שהיו קרובים לליבם יוכלו ליהנות מהווילונות למשך שנים ארוכות. מושון היה אומר בצחוק – שלא יחזרו לפחות ב 10 שנים הקרובות, רק אם עברו לדירה גדולה יותר J

מאז ועד היום אותם עקרונות מלווים את הצוות כולו: לחפש את הבדים האיכותיים ביותר בתערוכות, למצוא את האביזרים הטובים ביותר, סרטי כיווץ היקרים ביותר שניתן למצוא, ואף לחטט רגלים בכל הארץ כדי למצוא סגסוגות של פלסטיק מיוחד שלא דוהה בשמש. המוטו הוא לא לחסוך על אף פרט קטן, וע”י כך לייצר את הווילונות הטובים ביותר שניתן למצוא במדינת ישראל.

למה כדאי לבחור בקלאסיקיר?

עם השנים, כאשר מבול הפניות לעסק המשיך לזרום, והבינו שסחורה טובה לא צריך לשווק, בני הזוג החליטו להמשיך בקו הזה לדורות. כך גם היום כשדור ההמשך נכנס לעסק כל העובדים פועלים לפי עיקרון פשוט לייצר את הווילונות הכי והכי איכותיים שניתן לייצר על מנת שהמוצרים יאריכו חיים.

מטבע הדברים, קהל הלקוחות של מוצרי איכות פונה ללקוחות אשר בכוונתם להשקיע בבית בו הם עומדים לגור בשנים הקרובות, ולא לקהל הצעיר המאופיין בהחלפת מקום מגורם בתדירות יותר גבוה. לכן, כאשר לקוחות מתכננים את ביתם בעזרת אדריכל ומעצב ומתכננים לגור באותו הבית שנים רבות מומלץ להשקיע גם בווילונות איכותיים שיאריכו ימים ויתנו לכם את הוודאות שקניתם טוב.

מומלץ להגיע לאולם התצוגה לפגישה כדי להבין איך אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים כל כך שונה מכולם זה מה שניתן לחשוף באינטרנט הוא רק קצה הקרחון J.

השאירו פרטים דרך טופס “צור קשר” הנמצא באתר ונשמח לחזור אליכם תוך 24 שעות.

שלכם – צוות קלאסיקיר

 

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך