כל הטיפים לעיצוב הבית באופן מודרני

אם בעבר המגמה בתחום עיצוב הבית הייתה חלונות רק לשם כניסת אור ראויה, הרי שכיום העולם צועד לכיוון חלונות שנועדו להחליף את הקירות ובעצם לשקף לבני הבית ולאורחים את כל המתרחש בחוץ. בהתאם למגמה זו, בחירת הווילון לחלון היא צעד לא פחות מקריטי בבואכם לעצב את חללי הבית. אם החלון הוא המקשר בין הסביבה החיצונית לפנימית, הווילון הוא בעצם המשלים שלו כמפריד בין הסביבות הללו. הווילונות מקנים את האסתטיקה הראויה לחלון ולחדר בכלל, וזאת מעבר להיותם הדלתות לאור בביתכם. כדי לבחור וילון מתאים לביתכם, יש להתייחס למספר גורמים:

פרטיות אל מול תאורה

בהתאם לחלל שלכם, יש לשקול כמה אור תרצו להכניס הביתה אל מול מידת הפרטיות שתרצו להשאיר לבני הבית. אם אתם בוחרים ווילונות באזור משותף כמו סלון או חדר אוכל, כדאי לבחור בווילונות שקופים או שקופים למחצה על מנת לאפשר כניסה של יותר אור לחלל. כאשר מדובר בחדר פרטי כמו חדר השינה, יש לבחור בבד אטום יותר כדי לשמור על פרטיות ועל אור פחות טבעי.

צבע ומרקם

מעבר לצבע המתאים מבחינה עיצובית לשאר הפריטים בחדר, יש לזכור כי אור שמש נוטה לגרום לדהיית הצבע בבד במשך הזמן. לכן, אם מדובר בחלון אשר מפיץ הרבה אור במהלך היום – כדאי לשלול את הבדים הבהירים, שכן הם נוטים לדהות מהר יותר. כמובן, אם אתם נוטים לשנות את עיצוב החדר לעיתים קרובות, דהיית הצבע לאורך זמן לא אמורה להדאיג אתכם.

המרקם מהווה גורם חשוב עוד יותר לעמידות הבד, כאשר הבד מסוג משי פו נוטה להיות העמיד ביותר. בחדר מואר באור שמש, בד המשי פו נוטה לספוג פגמים מהשמש משמעותית פחות מאשר בד משי רגיל.

מעבר לאור השמש, בדים מסוימים עמידים יותר בפני קור מאשר אחרים. בתי-מלון רבים למשל משתמשים בבדים מסוג זמש, קטיפה ואריג, שכן משקלם הגדול יחסית עוזר לשמור את החום בתוך החדר ולא “להבריח” אותו החוצה.

מידות

לפני שאתם מוציאים את סרט המדידה, קבלו החלטה: כמה גבוה מעל החלון עצמו תרצו למקם את הווילון? וילון הגבוה בהרבה מהחלון נותן תחושה של אורך ושל גובה לחדר. מעצבים רבים נוטים לתלות את הווילון כשישה סנטימטרים מעל מסגרת החלון, כאשר בשביל מראה דרמטי ורחב יותר – יש לתלותו גבוה יותר.

ומה עם החצר?

מעבר למגוון הווילונות הקיים לשימוש בחדרי הבית, יש לבחור גם בקפידה ווילון מתאים לחלק החיצוני של הבית – החצר. החלונות שפונים אל החצר מהווים מעטפת ביתית לחלון אשר תשתלב עם הגינה. לרוב, החצר אינה גדושה בפריטי עיצוב כמו פנים הבית, ולכן נחסך לכם כאב הראש של התאמת הווילון לשאר הפריטים. עם זאת, על הווילון להשתלב עם האווירה הטבעית – קטיפה ובדים “כבדים” לא יתאימו, וכאן כדאי ללכת על הבדים הקלילים והטבעיים יותר. אם יש לכם פינת ישיבה בחצר, כדאי לתחום אותה באמצעות מגוון סוגי סוככים, ואת הווילון, כמובן – להתאים לסוככים.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך