יצירת אווירה חמימה באמצעות שילוב בין וילונות לתאורה נכונה

וילונות הם חלק קטן אך חשוב ביותר מעיצוב הבית שלכם. לווילונות תפקידים רבים ביצירת האווירה בכל בית ולכל חלון יש וילון שיכול להתאים לו וליצור אווירה נעימה, חמימה ומזמינה בחדר. ישנם סוגים רבים של וילונות בסגנונות שונים, צבעים ומרקמים מגוונים ועיצובים מיוחדים שמהם תוכלו לבחור. לפניכם כמה דגשים לבחירת וילונות מתאימים ושילובם עם התאורה הנכונה על מנת ליצור אווירה חמימה בבית.

חשיבות של שילוב נכון בין וילונות לתאורה

לווילונות תפקיד חשוב בוויסות האור שנכנס לבית ולכן הם חלק בלתי נפרד בתכנון בחירת התאורה לבית.

וילונות שונים לחלונות שונים – היות והאור שנכנס אל הבית מכל חלון הוא אור ששונה לחלוטין, והשוני מתבטא בכמות האור שחודר דרך החלון והזמן ביום שבו החלון מואר, בהתאם למיקום החלון בביתכם ומיקום הבית במרחב. כך גם הווילונות צריכים להיות מותאמים לכל חלון בנפרד, בהתאם לאופי החדר והאווירה הרצויה בו וכן אופי החלון וכמות האור החודר. אנשים רבים עושים טעות גדולה ורוכשים את אותם הווילונות לכל החלונות אשר בביתם. זוהי טעות קלאסית שמומלץ להימנע ממנה ולהתאים כל וילון בנפרד וכך להפיק את המיטב מכל חלון ומכל וילון.

שילוב הווילון עם תאורה מתאימה – מלבד אור השמש הטבעי, הבית שלנו מואר על ידי גופי תאורה שונים. מנורות תקרה גדולות וקטנות, מנורות עומדות, מנורות המשולבות בקירות ומנורות שולחן קטנות. לכל גוף תאורה מאפיינים משלו ותפקיד משלו. בעת בחירת הווילון חשוב להתחשב גם בגופי התאורה שבבית ולשלב אותם בחוכמה עם הוילונות תוך כדי בדיקה שהחלל מואר מספיק לצרכים שלכם ושהאווירה בחדר היא אווירה טובה.

שילוב צבעים ומרקמים האור– ישנם ווילונות שקופים ואווריריים ולצדם וילונות עבים ואטומים לגמרי. הצבע והמרקם של הווילון משפיעים על האווירה בחדר ובשילוב עם תאורה מתאימה ניתן לייצר אווירה מיוחדת במינה. לדוגמא, שילוב של וילון עבה בצבעים חמים כמו בז’, חום, ארגמן וכו’, יחד עם תאורה של אור צהוב, עדין ונעים, יכולים ליצור אווירה של חמימות ורוגע בסלון שלכם או בחדר השינה.

עוד סיבות לשילוב וילונות בביתכם

מלבד הפן העיצובי והאסטטי, לווילונות יש תפקידים רבים וחשובים. ראשית כל הם מאפשרים כיסוי של החלונות השקופים ומתן פרטיות לדיירי הבית. בשונה מחלון סגור, הווילון מאפשר כניסה של אוויר צח ונעים אל חלל החדר. הווילונות מהווים הגנה מפני אבק, לכלוך וחרקים מזיקים, במיוחד בימי הקיץ. כמו כן, הוילונות מאפשרים הצללה בימים שטופי שמש. הווילון הוא כלי שימושי מאוד בכל בית ובכל חדר ועל ידי בחירה נבונה של וילון ושילוב חכם של הווילון עם התאורה, כמו התאורה הטבעית, כך גם התאורה המלאכותית בבית, תוכלו לייצר בביתכם אווירה נעימה וחמימה.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך