טיפים לבחירת ווילונות לבית שלכם

אם החלטתם שנמאס לכם מהמראה העיצובי של הבית ואתם רוצים להתחיל בשינויים, כדאי שלא תבצעו את התהליך בעצמכם בלבד, אלא תעזרו במעצב פנים. אתם לא תאמינו כמה יכול לתרום לכם בעל המקצוע הזה. אמנם מדובר על ליווי ועזרה שתסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים כתשלום למעצב, אך קחו בחשבון שאתם לא משנים כל הזמן את עיצוב הבית. אתם נשארים עם העיצוב לאורך זמן ועם המעצב הנכון, התוצאה תצא מושלמת.

איך תבחרו מעצב? רצוי שתבדקו שיש לו תיק עבודות. נסו לבקש ממנו שייקח אתכם ללקוחות להם הוא עיצב את הבית. שוחחו איתם ותוכלו לדעת אם הם היו מרוצים מהעבודה שלו. יתרה מזאת, בקשו גם לראות שיש לו תעודה של בוגר לימודי עיצוב פנים ממוסד אקדמי מוכר.

אם אתם רוצים לקבל מושג לגבי השינויים הצפויים לכם, המשיכו בקריאת המאמר שלנו, בו נתמקד באחד הפריטים המשמעותיים בעיצוב הבית – הווילונות.

בדי ווילונות מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים בהם: שקופים, הצללה/האפלה ודקורטיביים. כל וילון לכשעצמו מוסיף ותורם למראה אלגנטי. יש כמובן להתאים את סוג הווילון, הצבע והאורך שלו לחלל עצמו. כלומר, מומלץ שלא לבחור את אותו סוג ווילונות לכל חדרי הבית.

הטיפים שלנו

העדיפו להשאיר את בחירת הווילונות לסופו של תהליך עיצוב הבית. מדוע זה מומלץ? כי בסוף התהליך, תוכלו לקבל תמונה רחבה וממוקדת יותר על סוג הבד שיתאים לכם, המרקם שלו, הדוגמה וכמובן הצבע שלו.

אם יש לכם חלונות בבית, להם לא הותקנו תריסים, תוכלו להשתמש בווילונות האפלה/הצללה לצורך החשכת החדר וגם לפתרון של חדירת שמש חזקה – כלומר תוכלו לצור מצב של חצי החשכה ולא החשכה מלאה. כך תוכלו גם להנות מהאור שנכנס לחדר וגם להפחית את עוצמתו.

ווילונות שקופים, משמשים בעיקר ליופי ולרקע. תוכלו באמצעותם להוסיף רכות וקלילות לחלל. הם מגיעים במגוון של צבעים וסגנונות. נעשה בהם שימוש בעיקר בחדרים או חללים בהם אין חלונות, זאת משום שהם מייצרים תחושה של איוורור.

אם תרצו להוסיף קצת עניין לחלל, תוכלו להשתמש בווילונות דקורטיביים. הם יהיו בדרך כלל אטומים ומלווים בצורות ודוגמאות גיאומטריות, שישלימו את מראה החלל.

אם אתם מתקינים ווילונות בחדרים קטנים, מומלץ לתלות אותם מהתקרה. הדבר מסייע ביצירת תחושה של חלל פתוח.

לפני שאתם רוכשים ווילונות, בדקו את המידות. אם אתם מתקשים בכך או לא בטוחים שמדדתם כמו שצריך, נסו להזמין את איש המקצוע מחברת הווילונות ותהיו בטוחים שהוא ייקח את המידות הנכונות והמדויקות. אם אתם מבצעים את המדידות בעצמכם, בדקו שאתם לוקחים 10 סנטימטרים לכל צד של החלון, כך שהווילונות יכסו גם את מסגרת החלונות.

הבד השקוף לא מסייע כמו שצריך עם חדירת האור לחדר. על כן, אם אתם רוצים לצור פרטיות בחדר, מומלץ לבצע בבד שלו מספר כפלים ואז ניתן להפחית משמעותית את חדירת האור.

העדיפו שימוש בבדים בהירים, כך שיצרו תחושה של חלל גדול יותר. שימוש בבדים כהים, יעשה את הפעולה ההפוכה ועל כן מומלץ להימנע מהם (אלא אם כן, הבית שלכם מספיק גדול ואז הדבר לא יפריע בצורה משמעותית).

שורה תחתונה

בדקו שאתם רוכשים ווילונות מחברה מקצועית ואמינה. במידה ומדובר על חברה שמייצרת את הבדים בעצמה, בקשו לראות דוגמאות וכך תוכלו להעריך את האיכות. מומלץ גם לבדוק לגבי אחריות ועלות של התקנה. נסו גם לבדוק לגבי המלצות – תוכלו למצוא אותן בדרך כלל בפורומים של עיצוב הבית וכמובן בדף הפייסבוק הרשמי של החברה. שיהיה בהצלחה!

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך