התקנת וילונות בבית באופן עצמאי

אם אתם רוצים לשנות ולרענן את עיצוב הבית ולא להוציא יותר מדי כסף, תוכלו לרכוש וילונות חדשים ולתת מראה שונה לחדרי הבית השונים, החל מהמטבח ועד הסלון וחדרי השינה. לפני הכל, שימו לב למספר פרמטרים הנוגעים לוילונות בהם, ויסות האור (כלומר מהי כמות האור הטבעי שתרצו שתכנס לחלל החדר), התאמת תשתית לוילונות (הכוונה היא לסוג הקרניז, כאשר זה משפיע גם על אופן תפירת הוילון) ועמידות הבד ותחזקותו (האם ניתן לכבס את הוילונות במכונת הכביסה הביתית או שיש צורך להשתמש בשירותי ניקוי יבש).

באיזה ציוד וחומרים יש להשתמש על מנת להתקין את הוילונות?

אם אתם מתקינים בעצמכם את הוילונות בכל הבית, אתם תצטרכו להצטייד בדברים הללו:
סולם אלומיניום טלסקופי (שמתכוונן ויכול להגיע לגובה בו תצטרכו להתקין את המוט שיתפוס את הוילון), דיבלים, ברגים, מוט, טבעות, הוילון עצמו וכמובן מקדחה ומסור (למקרה שתצטרכו לנסר את המוט, במידה והוא ארוך מדי).

לפני רכישת הוילונות, קחו סרט מדידה והשתמשו בו על מנת למדוד את גודל החלונות ואת אורך המוט בו תצטרכו להשתמש.

כללי בטיחות בהתקנת הוילונות

שימו לב, כאשר הינכם משתמשים במקדחה חשמלית, וודאו שאין לידה מקור מים, היות שחשמל ומים אינם חברים טובים ואתם עלולים להתחשמל.

כאשר אתם מבצעים שימוש במסור, על מנת לנסר מאורך המוט של הוילון, רצוי לעבוד בצורה בטיחותית ולהשתמש בכפפות שיגנו על הידיים שלכם. כיום, תוכלו גם לרכוש מוט טלסקופי, אותו תוכלו לכוון בקלות על פי האורך הרצוי. אמנם הוא עולה קצת יותר מהמוט הלא טלסקופי, אך יכול בהחלט לפטור אתכם ממלאכת הניסור.

מומלץ לנעול נעליים מתאימות ולהצטייד כמובן בסולם איכותי. אל תנסו לעלות על כיסא או שרפרף. השתמשו בסולם בטיחותי ויציב וכך תוכלו לבצע את עבודת ההתקנה בצורה טובה ונוחה.

ביצוע התקנת הוילונות בעצמכם או על ידי בעל מקצוע

במידה וכבר התקנתם בעבר וילונות בעצמכם ובשבילכם לא מדובר על אתגר או משימה מורכבת, תוכלו לעשות זאת בעצמכם וללא כל בעיה. יחד עם זאת, במידה ואתם רואים שאתם מתקשים בהתקנה והיא לא מתבצעת לכם בצורה חלקה כפי שחשבתם שתתבצע, מומלץ שתעזרו במתקין מקצועי, שיוכל גם להתמודד עם קירות עקומים או קירות סובבים ועדיין יצליח להתקין לכם את הוילונות בהצלחה וללא כל בעיה. אמנם התקנה כזאת עשויה לעלות לכם כמה מאות עד אלפי שקלים, אך היא בהחלט משתלמת במידה ואתם לא מצליחים לבצע אותה בעצמכם.

 

 

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך