התאמת השטיחים והוילונות לעיצוב פנים הבית

עיצוב פנים דורש הרמוניה בין כל האלמנטים הדקורטיביים הקיימים בתוך הבית. רק בצורה כזו ניתן להשתמש בחלל בצורה נכונה, להאיר חלקים חשוכים וליצור אשליה אופטית של מרחב פתוח. הכלים הטובים ביותר העומדים לרשות מעצבי פנים במטרה להשיג הרמוניה מן הסוג הזה הם שטיחים ווילונות. אלו אביזרים משלימים הנותנים מענה על שורה ארוכה של צרכים אסתטיים ופונקציונאליים.

ראשית, הם משפרים את רמת הבידוד התרמי ולעיתים גם את הבידוד האקוסטי. שטיחים בבית חוסכים בהוצאות חשמל בחורף, בעוד וילונות מבטיחים פתרונות הצללה בקיץ ומונעים שימוש מיותר במזגן. שנית, וילונות ושטיחים ניתנים לשינוי והתאמה בהתאם לצרכים חדשים: אפשר לגוון את המראה של הבית תוך כדי החלפת מיקומם, להכניס אותם לחדרים כאשר מצטרפים תינוקות חדשים למשפחה או להוציא אותם לסלון לקראת אירוח ובילוי זמן איכות משותף עם חברים וקרובים.

חוקי עיצוב בסיסיים עבור בתים פרטיים

מאפיינים אלו של השטיחים והווילונות מוכיחים כי התאמתם עבור עיצוב פנים הבית מבוססת במידה רבה על הגדרת צרכים ומטרות. כל אחד יכול לבחור כיצד להתאים את הריהוט לצרכיו, אולם יש גם חוקים בסיסיים אותם כדאי לקחת בחשבון. החוק הראשון הוא להקפיד על ספקטרום מצומצם של צבעים. בניגוד לאולם תצוגה של עסק או לובי כניסה של בית מלון, אין מקום לערבוב צבעים מנוגדים בתוך חלל הבית. עודף צבעים יוצר מראה מפוזר ופוגע בחווית המגורים. עדיף להשתמש בצבעים בהירים כמו צהוב, לכסות שטחים גדולים וחלקים עם כחול ולהימנע מצבע כמו אדום.

חוק נוסף להתאמת שטיח ווילון לבית הוא להשתמש במוצרים איכותיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אי אפשר להתעלם מהאיכות של בד המשמש לתפירה ועיצוב שטיחים או וילונות. הבד משפיע על העמידות של המוצר ויש לו גם משמעות דקורטיבית. ככל שהבד יהיה איכותי, עשיר ומובחר יותר, כך ניתן יהיה להכניס ערך מוסף אל תוך הסלון או לכל חדר אחר בבית.

שיקולים בבחירת וילונות ושטיחים

התאמה בין שני פרטי העיצוב השונים מחייבת שימוש במערכת שיקולים סובייקטיבית. במידה ובבית חיים ילדים או תינוקות, עדיף להתמקד בשטיחים עבים עבור חדרי השינה ולוותר על פתרונות תאורה מלאכותיים לטובת וילונות דקים ואלגנטיים. מנגד, בבתים עם כלבים או חתולים יש לבדוק היטב את ההתאמה של סוג הבד לשערות או פרווה. כיום יש היצע רחב מאוד של מוצרים ואין סיבה להתפשר.

לסיכום, עיצוב הבית מתחיל בהגדרת הצרכים האישיים שלכם ומסתיים בקבלת החלטות על שיקולים פרקטיים. רצוי לנצל את ההזדמנות ולעצב את הבית תוך מחשבה על הטווח הארוך, מבלי לוותר על מראה אסתטי מזמין ועל רמת חיים גבוהה.

צור קשר

הסדנאות 3 הרצליה פיתוח חניה במקום
שעות פתיחה
א-ה 10:00 - 16:00
ובתיאום מראש

תודה שיצרת איתנו קשר

הפרטים עוברו אלינו, ומיד נחזור אלך